Süvahavva
E-N 12:30, R 12:20

Nad kolisid maamajja, mida ümbritses saladuseloor. Nad ei teadnud, et see on maja, kus legendi järgi võivad elavad surnutega uuesti kohtuda. Nad ei teadnud, et nende kodu on Surmatagune koda ja nende 18-aastane tütar Arnika on Arbuja, iidse nõiasoo järeltulija, kes peaks suutma elavaid ja surnuid vahendada.

Aasta on möödunud, taas on suvi. Süvahavva talu fenomeni vastu hakkab aina suuremat huvi tundma rikas ärimees Ludwig von Risebetter (Ivo Uukkivi). Ludwig usub, et Süvahavval avaldub millegi võimas hingus, ainult hingajat ennast pole veel näha. Ludwig teab, et Arnika on lahendus, tuleb leida vaid käsikiri, mis õpetaks seda fenomeni kasutama. Käsikirja jäljed viivad aga meie peategelased Tallinna vanalinna.
 

  • PäritolumaaEesti
  • Valmimisaasta2013
Saade on järelvaadatav
H2:E2
Valguse isand
Arnika paistab olevat Ludwigi lossis juba kodunenud, kui äkki ilmub taas välja Ofeelia, kes kustub teda tungivalt mõistatuslikku Wõllamäe tallu. Süvahavvale Arnoga kahekesi jäänud Peep avastab, et tema poeg tahab üksinda talu pidada. Ilmari ja Helga mesinädalad ei taha ka eriti roosilised olla. Eva ja Ludwig aga nuputavad, kuidas oma püünised Arnika ümber koomale tõmmata.
Duo 5
H2:E3
Wõllamäe vikatimees
Arnika on Wõllamäe talus saanud kohutava teadmise oma tõelisest võimetest. Tüdruk otsustab Tallinna põgeneda, et ülikooli paberid sisse anda. Seal kohtub Arnika veidi nohiku moodi noormehe Timoga. Surmataguses maailmas otsivad Marta ja Teele paaniliselt võimalust, kuidas elavatele teada anda, et Vaigutaja on nende sekka pugenud. Ludwig ja Eva ei saa lasta Arnikal omapäi ringi hulkuda. Ja keskaegne lugu paljastab edasi esimese Süvahavva neitsi saatust.
Duo 5
H2:E4
Arbujate needus
Peep ja Arno on uue Süvahavva sauna alt välja kaevanud mõistatusliku raidkivi. See toob Arnika koos Ludwigiga jälle Süvahavvale. Marta on sattunud vaimuhaiglasse. Surmataguses maailmas avab Tarmo Teelele saladuse. Süvahavval aga paljastab nähtamatu vaenlane oma palge ja suunab püssitoru otse Ludwigi ja Eva näkku.
Duo 5
H2:E5
Viinamäe viirastus
Minevik ja olevik saavad lõpuks kokku. Mis vägi on peidus Wolfhardi lossis? Arnika on sattunud enda teadmata ohtlikku olukorda. Eval ja Ludwigil on omi tundeid üha raskem varjata. Samal ajal on Arnika lahendamas Wolfhardi portree saladust. Maalil on sõnum, mis suunab neid kuhugi. Marta on "ravil" vaimuhaiglas. Tarmo, Teele ja päris-Arno saavad teisel pool Arnika käest sõnumi. Nad peavad teele asuma püstkoja poole – kus see on ja mis see on – seda ei tea veel keegi.
Duo 5
H2:E6
Doktor Luks
Eva ja Ludwigi kokkusaamise lugu avaneb tagasivaadetes. Kätte jõuab aeg, et Feliks näitab, mis kunste ta Vatikanis õppimas käis. Timo tuleb Arnikale lossi külla. Eva teeb Arnika abiga uusi avastusi ja hakkab äkki taipama tõde, et nende nähtamatu vaenlane, peab olema kusagil Süvahavva talu lähedal. Väljakaevamised paljastavad lossis uue saladuse.
Duo 5
H2:E7
Hukatuse peegel
Selgub, kes korraldas Kristile "pakkumise, millest ta ei saanud keelduda" ning millised salaplaanid Ludwigil ikkagi on. Eva on süvenenud mõistatuslikku ürikusse ja teeb sellest kummalisi avastusi. Arnika kohtab lossis Martat, kelle Ludwig on sinna toimetanud.
Duo 5
H2:E8
Püstkoja peremees - Hooaja viimane!
Ludwig on oma võitluses jäänud üksi. Kes on see salapärane Meister, Timo käskija ja Ludwigi vastane? Arnika on jõudnud koos Timoga tagasi Wõllamäe tallu ja sinna on teel ka Arno. Feliksi taibukus on teda vangipõlvest omaenda kirikus küll päästnud, ent ootamatult satub ta hoopis järgmisesse. Teise poole maailmas on Arno ja Teele jõudnud püstkoja juurde ja kohtuvad selle peremehega. Ja mida nad seal näevad ja kuulevad on hoopis muu, kui nad oleks osanud arvata...
Duo 5