Komissar Rex
T, N-R 14:00, E, K 13:55 · Kordus N 10:00, E-K, R 09:55

 Rex on kangelane. Oma eksimatu vaistu ja hämmastava intelligentsusega on Rexi nimetatud televisiooni popimaks kutsuks. Ta on kõike seda, mida inimene koeralt ootab – sõber, abiline ja truu seltsiline. Aga Rex on ka täiskohaga kriminaaltöötaja.

Rexi senine kolleeg ja partner komissar Lorenzoon ema haiguse tõttu sunnitud pöörduma tagasi Milanosse ja nii saab Rexi uueks paarimeheks mõneks ajaks inspektor Alberto Monterosso (Domenico Fortunato). Kõik Rexi kolleegid on aga üksmeelel, et tehnikavidinatest enam tasub usaldada politseikoera eksimatut nina ja vaistu. 


Muud huvitavat:

Komissar Rex rollis esinenud hundikoerad

Lõppev 12. hooaeg on neljas, mis on ainult Itaalias filmitud. Esimese kümne Austrias tehtud hooaja jooksul mängis Rexi kokku kaks koera: Reginald von Ravenhorst (1994 – 1998) ja Rhett Butler (alates 1999), kes tegi oma debüüdi koos õdede-vendadega juba sarja avafilmis „Beebi Rex – väike komissar) ja kelle puhul sarjas kasutati kohati ka dublanti.

Alates 2007. aastal valminud hooajast esineb Rexi rollis saksa lambakoer Henry ehk Tobbew Jack, keda on kõigist Rexidest parima ja lahkema iseloomuga hundikoeraks peetud, kelle 12. hooaja lõpuloos vahetab välja neljas koer-staar Nick.

Kõik Rexi rollis astuvad saksa lambakoerad on välja õpetatud paljude põnevate trikkide jaoks, millest üks näib koertele esmapilgul ilmvõimatu – läbi klaasi hüppamine. Kõiki Rexi osas esinenud saksa lambakoeri on treeninud USA-s Hollywoodis, Los Angeleses praktiseeriv koertetreener Teresa Ann Miller.
 

 

 

  • PäritolumaaSaksamaa, Austria, Itaalia
  • OsadesGerhard Zemann, Heinz Weixelbraun, Wolf Bachofner
Kättemaks
Noor lauljatar saab kahtlastel asjaoludel surma ning Rexil ja Alexil tuleb teha lähemat tutvust muusikute maailmaga. Peagi selgub, et neiu uue menulooga seotud inimeste elu satub ohtu. Rexil läheb kõrgtehnoloogia vastu raskeks, kuid nutikus aitab kurjategija üle kavaldada.
Duo 5
Politseinikku ei suudelda
Pärast Brandteri ja Böcki lahkumist valitseb mõrvarühmas vaikus. Komissar Marc Hoffmann harjutab rulluisutamist, et oma uut silmarõõmu Niki Herzogit paremini tundma õppida. Paarike veedab koos kuuma armuöö. Järgmisel hommikul ootab mõlemat ees suur üllatus. Esimene ühine juurdlus viib Marci ja Niki koos Rexiga jahtima armastajapaare varitsevat maskeeritud mõrvarit.
Duo 5
Duo 5
Pankuri surm
Nooblisse villasse sissemurdmise ajal tapetakse noor pankur. Kuna röövitud asjade hulgas näib olevat ka mõrvarelv, satub Marci, Niki ja Rexi huviorbiiti varastatud kraamiga kaubitseja. Brunneri usalduse võitmiseks tuleb Nikil kõrtsis prostituuti mängida. Gustl Brunneri osas Rexi esimest peremeest Moserit kehastanud Tobias Moretti noorem vend Gregor Bloeb.
Duo 5
Duo 5
Otse surma
Kaks ronimishuvilist noormeest otsustavad öösel võidu Viini raekoja tippu tõusta. Ohtlik ettevõtmine lõpeb õnnetult... Kuigi paanikas noored otsustavad jäljed kaotada, õnnestub Marcil, Nikil ja Rexil seltskonna jälile jõuda. Samal ajal tuleb Rexil sooritada politseikoerte koolis eksam, kuid koerte koolitajal on Rexiga vana kana kitkuda…
Duo 5
Duo 5
Neljajalgne tunnistaja
Õmblejanna Claudia Vogler võtab ühel õhtul koduteel endaga kaasa väikese hulkuva koera. Veidi hiljem tungib korterisse mõrvar. Kurjategijale hambad säärde löönud väike koer on tapatöö ainus tunnistaja. Mõrvarühma peamiseks kahtlusaluseks on neiu viinalembene peigmees. Rex võtab väikese hulkuri oma kaitse alla ja üritab Marcile esialgu tulutult neljajalgse tunnistaja tähtsust selgeks teha.
Duo 5
Duo 5
Laste surmaiha
Ühest Viini metsatukast leitakse 16-aastase tüdruku surnukeha. Peagi avastab Rex sündmuspaiga lähedalt naispsühholoogi laiba. Selgub, et naine avastas noori enesetapule õhutava internetilehekülje ning surnud tüdruk oli tema patsient. Kunz saab internetis jälile lastes surmaiha ässitavale maniakile ja mõrvarühm teeb kindlaks paiga, kus lapsed kollektiivset enesetappu plaanivad.
Duo 5
Duo 5
Viimase kuulini
Tänu naabri vihjele konfiskeerib politsei relvahullu Gerhard Kostiali tulirelvad. Vihast meeletu vägivallatseja tapab kättemaksuks naabri ja avab tule politseijaoskonnas. Politsei alustab mõrvari tabamiseks ulatuslikku tagaajamist, kuid esialgu leitakse mõrvari teelt ainult uued laibad, mees ise jääb tabamatuks. Marci ja Niki ainsaks lootuseks saab mõrvari endine pruut, kuid lõksu langeb hoopis Marc. Raevunud tapja meelevallas on Marci ainsaks lootuseks ustav Rex.
Duo 5
Duo 5
Surnute teod
Kui üksteise järel tapetakse kaks meest ning mõlema suu on kleeplindiga kinni teibitud, oletavad Marc ja Niki, et tegu on ühe ja sama kurjategijaga. Selgub, et mõlemaid mehi kahtlustati vägistamises ning neid esindas üks advokaat. Jäljed viivad advokaadibüroo töötajani, kes on Marci juba ammu sihikule võtnud.
Duo 5
Lõppjaam: Viin, 1
Põnev politseisari üliandeka hundikoer Rexi seiklustest. Viini kesklinnas plahvatab pomm, mille panija saadakse kätte tänu politseikoer Rexile. Kuid koera peremees hukkub ja politseioperatsiooni juhtinud komissar Richard Moseril (Tobias Moretti) hakkab kahju koerast, kes viiakse politseikoerte kasvandusse, kus teda ootab magamapanek.
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Lõppjaam: Viin, 2
Politseikoer Rex põgeneb kennelist ja Moser, kes ei suuda koera unustada, leiab ustava koera peremehe haualt. Moser võtab Rexi endaga koju kaasa ja alustab võitlust bürokraatiamasinaga, et toredat saksa lambakoera endale koostööpartneriks saada.
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Diagnoos: mõrv
Psühhiaatriahaiglas toimuvad salapärased surmajuhtumid. Kuna politsei ei leia vägivalla jälgi, otsustab Moser alkohoolikut teeseldes asja kohapeal uurida. Kuid alkohooliku kohta näib ta kahtlaselt terve ning salapärane kurjategija valibki Moseri oma järgmiseks ohvriks. Rex murrab haiglasse sisse peremeest päästma.
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Korralik maja
Vana-aasta öösel pekstakse korraliku Viini kortermaja tagaõues surnuks hulgus. Sündmuspaigale saabunud Moser leiab eest ka poodud naise laiba. Moserile näib asi kahtlane ja Rex leiab veel ühe hulguse, kes kinnitab, et tema sõber mõrvati majaelanike poolt. Selgub, et korralikus majas elavad tapahimulised kodanikud.
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Schönbrunni surnu
Schönbrunni lossi pargist leitakse tundmatu kaunitari laip. Esimesena satub kahtluse alla loomaaia töötaja, siis viivad jäljed varaka naistearstini, kes tundis kadunukest paremini kui noustub tunnistama. Alles Moseri neljajalgse kolleegi lohnataju aitab leida morvarelva ja asjasse selgust tuua.
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Täiuslik mõrv
Kui kõrtsiomanik saab ootamatult infarkti, näib see seni loomuliku surmana, kuni kolleeg dr Grafi appi kutsub. Moser avastab, et keegi on rikkunud mikroahju, et mehe südamestimulaatorit rivist välja viia. Kuna surnud mehel oli vahekord vennanaisega, kes langeb samuti mõrvari ohvriks, võtavad Moser ja Rex luubi alla kadunu abikaasa.
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Tapvad mängukarud
Kui Moser lamab jalaluumurruga voodis, peab Rex tema eest hoolitsema, poes käima ja külalistele ust lahti tegema. Samal ajal toimuvad Viinis plahvatused, kus pomm on alati peidetud mängukaru sisse. Kipsis jalaga Moser külastab mänguasjade vabrikut ja hakkab kahtlustama kena naisdirektorit, kuigi asitõendid puuduvad. Rex hakkab omapäi juurdlust toimetama ja leiabki tapvad mängukarud.
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Mäng tulega
Kui vanglast põgeneb ohtlik kurjategija, õnnestub Moseril mehe jälile pääseda. Kui kurjategija taipab, et ta on paljastatud, võtab ta pantvangiks balletikooli õpilased koos õpetajaga. Lisaks selgub, et mehel on kaasas üliohtlik kohver radioaktiivse plutooniumiga. Laste vabastamiseks läheb vaja Rexi abi, kes peab kurjategija tähelepanu kõrvale juhtima.
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Esimene auhind
Doonau äärest leitakse 12-aastase tüdruku laip. Peagi saab Moser äreva teate teise samavanuse tüdruku kadumise kohta. Jäljed viivad muusikaõpetajani, kelle juures mõlemad tüdrukud klaveritunnis käisid. Mehe majast viib käik Viini maa-alustesse katakombidesse, kus Rex teeb jubeda avastuse. Kuna klaveriõpetajal on kindel alibi, läheb Rexi teravat kuulmist ja haistmist vaja tõelise mõrvari leidmiseks.
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Tooge mulle Beethoveni pea
Kui surnuaialt leitakse kiviraiduri laip, avastab Moser, et Beethoveni hauast on röövitud helilooja kolju. Jäljed viivad koljust huvitatud noore naiseni ning taolisi esemeid vahendava antiigikaupmeheni. Kaupmees tapetakse, kuid Moser leiab koos naisega antiigiäri tagaruumist hinnalise kolju. Enne kui nad lahkuda jõuavad, võtab üks kaupmehe klient naise pantvangi. Moser peab relva maha panema ja Rexi abile lootma.
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+ BLT
Kanal 7+